Farby do sitodruku i tampodruku

Dostępne w naszej ofercie farby do sitodruku i tampodruku (sitowe i tamponowe) niemieckiej firmy Coates Screen Inks GmbH nie wymagają rekomendacji. Stosują je zarówno potentaci, jak i małe firmy na całym świecie. Nasi wieloletni odbiorcy obserwują jak szybko przebiega rozwój i ewolucja we wszystkich typach farb. Laboratoria Coates Screen nie ustają w wysiłkach, aby zadowolić swoich klientów wciąż ulepszając swoje produkty. Wynikiem ich pracy są z jednej strony coraz lepsze parametry druku takie jak antystatyczność, przyczepność do podłoża, krycie czy połysk, z drugiej zaś obniżone właściwości drażniące.

Ze względu na dużą różnorodność podłoży, na których klienci chcą drukować oraz określone wymagania stawiane nadrukom powstała szeroka oferta farb. Są uniwersalne np. TP 300 i TP 340, do typowych podłoży jak również dedykowane do tych trudnych, jakimi są np. metal, szkło, elastomery (TP 218, TP 218/GL, TP 273/T) i inne. Dla zwiększenia odporności mechanicznej i chemicznej polecamy farby dwuskładnikowe (z utwardzaczem) oraz utwardzane w procesie suszenia w temperaturze ok. 140/160 stopni Celsjusza. Obok powszechnie stosowanych farb rozcieńczalnikowych oferujemy również utwardzane światłem UV, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle opakowaniowym, spożywczym i nie tylko.

Farby tamponowe serii TP 300, TP 260, TP 218, TP 313 uzyskały Certyfikat (USP Class VI) polecający je do zastosowań w medycynie. Wszystkie farby do tampodruku i sitodruku nie zawierają metali ciężkich i spełniają dyrektywę RoHS. Polecamy system mieszania kolorów C-MIX 2000 opierający się na ograniczonej do 11 liczbie kolorów podstawowych i pozwalający na uzyskanie kolorów wg palet: PANTONE, RAL, HKS, etc.