Farby do Tampodruku - Program

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z programem farb tamponowych, a więc ich dokładnym spisem, podziałem i informacjami dotyczącymi zastosowania. Przeznaczone są one do tampodruku – techniki drukowania, która znacznie rozwinęła się w ostatnich latach i daje możliwość zadrukowania różnego rodzaju materiałów oraz powierzchni, również tych o nieregularnych kształtach. Farby do tampodruku można stosować na drewnie, metalu, szkle, różnego rodzaju tkaninach, tworzywach sztucznych i wielu innych. Uzyskanie odpowiedniego efektu i wysokiej jakości nadruku jest uzależnione nie tylko od rodzaju farby, która powinna być odpowiednio przyczepna, kryjąca i w zależności od potrzeb odporna na środki chemiczne oraz zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Ważny jest również odpowiedni dobór tamponu – ten powinien mieć dobrany do drukowanej powierzchni kształt, twardość i być wykonany z wysokiej jakości silikonu. Należy przy tym pamiętać o właściwym przygotowaniu procesu drukowania, którego istotnym elementem jest tampodrukarka, decydująca o precyzji odwzorowania druku oraz precyzji pasowania kolorów.

Poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące dostępnych w naszej ofercie farb do tampodruku. Dowiecie się które z nich będą odpowiednie do zastosowania na określonych podłożach (materiałach) i co za tym idzie będziecie mieli możliwość uzyskania odpowiednich efektów. Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie są efektem działań renomowanej, niemieckiej firmy Coates Screen Inks GmbH, z której rozwiązań korzystają drukarnie na całym świecie. Macie więc Państwo pewność, że wybierając naszą ofertę, postawicie na najlepsze parametry i osiągniecie najwyższą jakość druku na każdym podłożu i każdej powierzchni.

1. Farby 1-składnikowe

 • TP 212- NT - Na duroplasty, szkło, powierzchnie powlekane, metale i poliester. Specjalnie dla przemysłu półprzewodnikowego (ICS) opracowane zostały specjalne modyfikacje farb.
 • TP 233-NT - Na octan celulozy, cellulose acetobutyrate, duroplasty, szkło, drewno, powierzchnie lakierowane, skórę, papier, poliwęglan, poliester, PMMA, poliuretan.
 • TP 249-NT - Na poliester i szkło akrylowe, polistyren, ABS i poliwęglan. W połączeniu z łagodnymi rozcieńczalnikami (VD 10), szczególnie nadaje się do podłoży wrażliwych, które mają tendencję do pęknięć.
 • TP 272-NT - Na polistyren, PMMA, twarde i miękkie PVC, poliwęglan.
 • TP 282-NT - Na płyty kompaktowe, poliester, poliamid, wstępnie aktywowane poliolefiny (polietylen, polipropylen), podłoża powlekane.
 • TP 287-NT - Na polistyren i kopolimery takie jak ABS, Luran, SAN, papier, cellulose acetobutyrate, PMMA (szkło akrylowe) i twarde PCV.
 • TPI-NT - Na wszystkie rodzaje tworzyw termoplastycznych z wyjątkiem poliolefin. Szczególnie nadaje się do polistyrenu, twardego i miękkiego PCV i powierzchni powlekanych.
 • TP/PP-NT-A - Na nieaktywowany polipropylen. .

 

2. Farby 1- i 2-składnikowe

 • TP 247-NT - Na polietylen i polipropylen ( aktywacja przed nadrukiem), PMMA, twarde i miękkie PVC.
 • TP 253-NT - Na tekstylia, gumę, skórę, imitację skóry i poliuretan.
 • TP 273T-NT - Na gumę, skórę, imitację skóry, poliamid, poliuretan, elastomery (TPE, Santoprene) i pokrycia miękkie w dotyku.
 • TP 300-R-NT - Na duroplasty, drewno, powierzchnie lakierowane, różne metale, papier, poliamid, poliacetal (aktywacja płomieniowa po nadruku), polietylen i polipropylen (aktywacja przed nadrukiem), poliwęglan, poliester, PMMA, polistyren, poliuretan, twarde PCV a także płyty kompaktowe.
 • TP 305-NT - Na powierzchnie powlekane, wstępnie aktywowane poliolefiny (polietylen, polipropylen), drewno, tekturę, poliamid, płyty kompaktowe, polistyren i jego kopolimery (ABS, SAN itd.), twarde PCV.
 • TP 313-NT - Na wszystkie rodzaje tworzyw termoplastycznych, szczególnie na ABS, polistyren i jego kopolimery, twarde PCV, PMMA i poliwęglan. Dla otrzymania zadowalających rezultatów na poliestrze, poliamidzie i innych duroplastach może być wymagana aktywacja powierzchni przed nadrukiem (aktywacja koronowa lub płomieniowa).
 • TP E-HF - Na wszystkie tworzywa termoplastyczne, w szczególności ABS, polistyren i jego kopolimery, twarde PCV, PMMA i poliwęglan. Dla otrzymania zadowalających rezultatów na poliestrze, poliamidzie i innych duroplastach może być wymagana aktywacja powierzchni przed nadrukiem (aktywacja koronowa lub płomieniowa).

 

3. Farby 2-składnikowe 

 • TP 218-NT - Na octan celulozy, duroplasty, poliamid, poliester, poliacetal (aktywacja po nadruku) , polietylen i polipropylen ( po wstępnej aktywacji), metale i pokryte powierzchnie (również do systemów dwuskładnikowych i powierzchni lakierowanych proszkowo).
 • TP 218/GL-NT - Na szkło, duroplasty, ceramikę, metale zawierające chrom i niklowane galwanicznie, pozłacane lub rodowane powierzchnie.
 • TP 253L - Do drukowania na podłożach z gumy silikonowej.
 • TP 260-NT - Na duroplasty, szkło, powierzchnie lakierowane, metale i metale nie-ferromagnetyczne, poliamid, poliwęglan, poliester, polimetakrylan, poliuretan i twarde PVC.
 • TP 307-NT - Na wstępnie aktywowane poliolefiny (polietylen, polipropylen), tworzywa termoplastyczne (ABS, tworzywa akrylowe), metale, duroplasty i żywice epoksydowe.

 

4. Farby UV

  • TP/UV LAB-N 151584 - Lakier ochronny dla klawiatur itp.. Utwardzany światłem UV lakier LAB-N 151584 jest odpowiedni na ABS, PC, PMMA i inne plastiki.
  • TP/UV-K - Oprócz twardego i miękkiego PCV, wstępnie aktywowanych poliolefin, poliwęglanów i różnych modyfikacji polistyrenu, farby TP/UV-K są również odpowiednie na szkło, papier, duroplasty i powierzchnie metalowe. Ze względu na różne właściwości materiałów pod zadruk, konieczne jest przeprowadzenie testów drukarskich.
  • TP/UV-P - Utwardzane światłem UV farby drukarskie opracowane specjalnie dla tworzyw ABS. Stosowane mogą być również na SAN, polistyren, PCV (i inne substraty). Konieczne wykonanie testów drukarskich.
  • TP/UV-R - Utwardzane światłem UV farby TP/UV-R nadają się na twarde i miękkie PCV, poliwęglan, poliamid, poliester, duroplasty, powierzchnie powlekane oraz różne modyfikacje polistyrenu. Ze względu na różne właściwości materiałów pod zadruk, konieczne jest przeprowadzenie testów drukarskich.
  • TP/UV-D - Na duroplasty, powierzchnie powlekane, poliwęglan, PMMA, polistyren, ABS, SAN, poliuretan, twarde PCV.

 

5. Dodatki do farb